Finansowanie studiów podyplomowych

Nieoprocentowana pożyczka na studia podyplomowe plus 15% umorzenia

Dostaliśmy (SGH) bardzo ciekawą ofertę możliwości korzystania przez studentów z nieoprocentowanego instrumentu finansowego, jakim są pożyczki na kształcenie dorosłych. Nasze studia nie należą do najdroższych, ale zdaję sobie sprawę, że to dla wielu osób to mimo wszystko duży wysiłek finansowy. Dlatego nieoprocentowana pożyczka, co więcej z możliwością umorzenia, wydaje się „warta grzechu”. Poniżej kilka wybranych informacji plus link do strony, gdzie można pobrać wnioski.

Finansowanie studiów podyplomowych realizowane jest w ramach Projektu finansowanego ze środków europejskich w Programie Operacyjnym POWER. Jednorazowa kwota pożyczki może wynieść nawet 100 000 zł, a każdy z uczestników projektu może skorzystać z niej kilkukrotnie. Pożyczki są zwrotne w okresie maksymalnie 60 miesięcy od ich zaciągnięcia. Co najważniejsze 15% wartości pożyczki umarzane jest po zakończeniu kształcenia a dodatkowo, po spełnieniu określonych warunków, poziom umorzenia może wzrosnąć nawet do 25%. Więcej na stronie programu – zobacz.

Zapraszamy!

PS. w psychologii znany jest mechanizm ceny jako wyznacznika jakości. Czasami bardzo wysoka cena pomaga w sprzedaży produktów. Klienci myślą, że skoro cena jest bardzo wysoka to i produkt musi być bardzo wysokiej jakości. Tak kiedyś weszła na rynek pierwsza prywatna szkoła biznesu. Czesne było w dolarach wyższe niż w SGH w złotówkach (a kurs był wyższy niż teraz). Szybko okazało się, że “król jest nagi”. Nasze Studia są wycenione tak, by można było ściągnąć bardzo dobrych wykładowców, ale staramy się by cena była przystępna. Mimo świadomości, że cena bywa wyznacznikiem jakości.

© 2018| Jacek Wójcik

Zakład e-Biznesu Instytut Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH