Wykładowcy – trenerzy

Przedstawiamy „drużynę Komunikacji”. Wszyscy „praktycy” mają doświadczenie dydaktyczne, a wszyscy „akademicy” mają doświadczenie biznesowe. Poniżej krótkie noty, a w nich kluczowe fakty, które ukazują kompetencje kadry dydaktycznej. A ponieważ u nas na studiach ważna jest treść, a nie forma, dlatego nie publikujemy zdjęć trenerów i wykładowców. Na zajęciach będzie można sprawdzić urodę „drużyny”. Poważnie, to zawsze dbaliśmy o prywatność i unikamy publikacji zbędnych informacji w Internecie. Trzeba jeszcze dodać, że wypadki losowe mogą spowodować zmiany wśród trenerów/wykładowców. Zapraszamy do poznania naszych wykładowców i trenerów.


Teresa Bartoszewicz

Usability Expert w Demant Technology Centre

Ukończyła socjologię na Uniwersytecie SWPS oraz studia podyplomowe z zarządzania innowacją. Pracuje w branży User Experience od 2008 roku, specjalizuje się w badaniach i projektowaniu usług. Przez wiele lat prowadziła dział badań w firmie Uselab, gdzie realizowała projekty dla branży finansowej, telekomunikacyjnej, mediowej i e-commerce.
Jako kierowniczka Zespołu UX w Centralnym Ośrodku Informatyki, przecierała szlaki podejścia UCD w sektorze publicznym. Wraz z zespołem odpowiadała za projektowanie przyjaznych usług dla administracji i obywateli. Równocześnie od 7 lat uczy studentów jak wykorzystywać badania w procesie projektowania pozytywnych doświadczeń. Obecnie Usability Expert w Demant Technology Centre.


Roman Bieda

Maruta i Wspólnicy spółka jawna – Radca Prawny

Radca prawny i rzecznik patentowy w Kancelarii Radców Prawnych Maruta Wachta spółka jawna. Od ponad 15 lat specjalizuje się w prawie własności intelektualnej oraz szeroko rozumianym prawie nowych technologii. Zajmuje się między innymi negocjowaniem umów IT oraz doradztwem prawnym w zakresie ochrony danych osobowych, e-marketingu i handlu elektronicznego.

Członek Rady ds. Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji. W ramach prac Rady ds. Cyfryzacji uczestniczył w reformie krajowych przepisów o ochronie danych osobowych, mającej na celu dostosowanie krajowego systemu prawnego do wymagań RODO.

Pracę zawodową łączy z praktyką wykładowcy oraz trenera. Wykłada przedmioty związane z prawem własności intelektualnej oraz prawem nowych technologii w Szkole Głównej Handlowej, Instytucie Podstaw Informatyki PAN oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Wykładał przedmioty prawnicze w ramach programów MBA (Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, IPI PAN).


Jacek Bisiński

Analytical Consultant w Google Poland

Od 5 lat związany jest zawodowo z internetem oraz online marketingiem. Studiował Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej oraz Business Administration na ESSEC Business School w Paryżu. Obecnie jako Analytical Consultant w Google Poland pomaga największym polskim klientom z branży Retail i Travel rozwijać ich biznes na rynkach zagranicznych. Od początku pracy w Google silnie związany z pracą ze startupami, analityką internetową oraz programmatic. Pierwszy trener Google AdWords Scripts w Polsce. Wykładowca marketingu internetowego oraz analityki webowej w szkole Marketing Masters.

Prywatnie pasjonat tenisa ziemnego oraz narciarstwa.


Michał Błoński

Delve – Senior Engagement Consultant EMEA

Absolwent kierunku Psychologii Społecznej na  Uniwersytecie SWPS w Warszawie. W swojej karierze mediowej pracował w największych sieciowych domach mediowych, zajmując się kampaniami internetowymi dla wielu dużych klientów, takich jak T-Mobile, Mondelez, czy Samsung. Od kliku lat jest związany z technologiczną stroną reklamy, której jest pasjonatem.

W SMG (obecnie Publicis Media) zajmował się działaniami operacyjnymi związanymi z Programmatic Advertising. Był również odpowiedzialny za prowadzenie szkoleń i zwiększanie kompetencji wśród pracowników agencji z zakresu zakupu reklam, w modelu automatycznym.

W Havas Media Group do jego obowiązków należała koordynacja działań zespołu specjalistów i wszelkie kwestie dotyczące reklamy programmatic. Potem w TVN odpowiedzialny za rozwój strategii programmatic, gdzie łączył wiedzę zakupową, wyniesioną z agencji, z wiedzą sprzedażową, tworząc najlepsze rozwiązania operacyjne i produktowe.


Tymoteusz Doligalski

dr hab. prof. SGH,  Zakład e-Biznesu Instytut Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH

Autor publikacji z zakresu marketingu internetowego, zarządzania wartością klienta, modeli biznesu. Wiele z nich dostępnych jest na blogu: doligalski.net. Opiekun naukowy zespołów studenckich biorących udział w konkursie Google Online Marketing Challenge:

Kierownik i twórca Studiów Podyplomowych Marketingu Internetowego.


Kamil Dziadkiewicz

Vitalia.pl – Performance Marketing Specialist

Pasjonuje się wszystkim tym, co ma związek z technologią chociaż jest polonistą. Prelegent TEDx, Organizator Czwartków Social Media w Poznaniu. Mentor programów akceleracyjnych Starter i Huge Thing. Wykładał na SGH, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych,w Colegium DaVinci, Uniwerystecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz występował na licznych konferencjach dotyczących marketingu i technologii. Od ponad dekady specjalizuje się w komunikacji w mediach społecznościowych i reklamie w serwisach Facebook i Instagram.


Marcin Ejsmont

Change Serviceplan – dyrektor strategiczny

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej. Z branżą reklamową związany od kilkunastu lat, szefował działom strategii w agencjach Grey oraz JWT. W Change Serviceplan pracuje m.in. dla marek BMW, MINI, Bank Millennium, BLIK. Doradzał Ministerstwu Rozwoju w zakresie komunikacji Funduszy Europejskich (współpraca z Kantar Polska). Wielokrotny laureat konkursu Effie, finalista Euro Effie. Członek jury Effie 2018 i 2019.


Andrzej Falkowski

prof. dr hab., Uniwersytet SWPS – dyrektor Instytutu Psychologii Ekonomicznej, kierownik Katedry Psychologii Marketingu

Członek „International Society for Ecological Psychology” oraz „Association for Consumer Research”. Był stypendystą Fundacji Fulbrighta. Ekspert sądowy w sprawach znaków towarowych. Współpracuje z kancelariami adwokackimi w dziedzinie ochrony marki na rynku gospodarczym, m.in. dla takich firm jak Maspex, Hortex, Reckitt Benckiser, E. Wedel, Fakro, FSO, BP, Polkomtel SA, Polmos SA, Bakoma, Broker FM. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu artykułów z zakresu psychologii poznawczej i psychologii stosowanej w dziedzinie zachowań konsumenckich, rynkowych i wyborczych opublikowanych w takich czasopismach, jak m.in. American Journal of Psychology, Media Psychology, Journal of Political Marketing, Journalism StudiesAdvances in Consumer Research, Marketing Letters, Frontiers in Psychology. Autor i współautor rozdziałów w książkach, m.in.:  Praktyczna psychologia poznawcza: Marketing i reklama (GWP), Psychologia zachowań konsumenckich (GWP), Marketing polityczny: Perspektywa psychologiczna (GWP), Psychologia poznawcza w praktyce: Ekonomia, biznes, polityka (PWN), Political Marketing: Theoretical and Strategic Foundations (M.E. Sharpe).


Rafał Górski

Change Serviceplan – dyrektor kreatywny

Media Ready – creative partner

20 lat doświadczenia w branży reklamowej. W swoim dorobku ma ponad 70 nagród na festiwalach reklamowych, w tym:

  • 3 x Cannes Lion Cyber
  • New York Festival
  • Grand Prix GoldenDrum
  • Eurobest
  • Epica
  • 20+ KTR

Dwukrotny juror na festiwalu Cannes Lions. W 2007 otrzymał nagrodę Young European Creative przyznawaną przez Art Directors Club of Europe ADC*E. Współtwórca platformy komunikacji marki CCC „Go for more”.

Prywatnie – adventure rider.


Jacek Jankowski

Grupa Wirtualna Polska/gry.wp.pl – Senior Account Manager

Jest związaną z marketingiem internetowym od lat 90-tych. Od „zawsze” obecny w social media i grach reklamowych. Wprowadzał na rynek marki zajmujące się produkcją gier reklamowych i zastosowań gier w marketingu, zarządzał wykorzystaniem gier w portalach internetowych. Obecnie przewodzi grupie roboczej „Gry w Marketingu” w IAB Polska, prowadzi zajęcia z wykorzystania gier w marketingu na uczelniach (m.in. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie, Collegium Civitas i Uczelnia Łazarskiego w Warszawie).


Dariusz Jurek

SalesTube/Value Media – Head of SEO

Head of SEO w firmie SalesTube/Value Media w największej niezależnej grupie mediowej w Polsce, właściciel marki Search Marketing Angels w Wielkiej Brytanii.

11 lat w branży SEO pozwoliło uzyskać ogromne doświadczenie i chęć nieustannego rozwoju osobistego. Dowodem może być uczestnictwo w licznych konferencjach w kraju i na świecie, a także zdobycie certyfikatów takich jak: Search Engine Strategy – Tampa USA oraz Bruce Clay – Advanced SEO Training SEO ToolSet w Kalifornii.

W latach 2014-2017 odpowiedzialny budowanie strategii SEO dla grupy L’Oreal (Vichy, La Roche-Posay, L’Oreal Paris, Garnier, Mixa, Kerastase, L’Oreal Professionnel, Salon Expert).

Pasjonat marketingu internetowego. W pracy ceni niekonwencjonalne rozwiązania i pełną innowacyjność, która pozwala zdobywać wysokie pozycje i widoczność w Google.

Prowadzi blog, gdzie chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami i dobrymi praktykami ze świata SEO.


Artur Maciorowski

eCode – założyciel, CEO

Trener, konsultant i publicysta w zakresie e-marketingu i e-biznesu. Od 1998 r. w branży internetowej. Jako właściciel firmy doradczo-szkoleniowej eCode  edukuje, opracowuje i konsultuje strategie internetowe w zakresie promocji i sprzedaży. W portfolio m.in.: Coty Polska, Grupa ING, Bank DnB NORD, Fortis Bank/BGŻ BNP Paribas, Muzeum II Wojny Światowej, Proama, Auchan Polska i INFOR.
Absolwent brytyjskiego programu The Chartered Institute of Marketing „Diploma in Professional Marketing” i certyfikowanego kursu „IBM Application framework for e-business” w Zurichu.
Od 15 lat prowadzi szkolenia i warsztaty, w których wzięło udział ponad 15.000 uczestników. Certyfikowany trener IAB DIMAQ oraz tutor CIM „Digital Strategy” w Questus. Redaktor Prowadzący branżowego magazynu „Online Marketing Polska”. Autor książek:  „E-marketing w Praktyce. Strategie skutecznej promocji online”, „Skuteczny e-mail marketing” oraz współautor „Wskaźników marketingowych” i „Biblia e-biznesu 2”.


Tomasz Matuszewski

Follow Agency – założyciel, CEO

Założyciel i CEO w Follow Agency, zajmującej się promocją marek w social mediach. Swoje ponad 10-letnie doświadczenie zdobywał w sieciowych agencjach tj. Y&R, Publicis Group oraz Ogilvy. Zebraną wiedzę wykorzystał do stworzenia agencji, która otwiera klientów na niestandardowe rozwiązania. Jego unikatowe podejście docenili nie tylko klienci, ale także branża reklamowa – wielokrotny laureat konkursów kreatywnych, dwukrotny członek jury Papaya Young Directors, Young Creatives Cyber, Young Creatives Open, YC Eurobest i wielu innych.

Swój sukces w agencjach zawdzięcza przede wszystkim kreatywności i trzem słowom, które niezmiennie wspierają rozwój w strukturach firm – „ja się tym zajmę”.


Kamil Mirowski

Valkea Media – Head of Digital

Dyplomowany (SGH) specjalista ds. marketingu internetowego. Komunikacją w mediach cyfrowych zajmuje się od 2008 roku. Prowadzi projekty marketingowe, employer brandingowe, szkolenia oraz warsztaty z wykorzystaniem mediów cyfrowych w komunikacji biznesowej. Dzieli się wiedzą merytoryczną pozyskaną podczas pracy na pierwszej linii frontu. Autor artykułów branżowych, prelegent oraz organizator spotkań o tematyce około-marketingowej. Pracował z takimi markami jak: InPost, Onet, Dr. Oetker, Jutrzenka (Colian), Warka (Grupa Żywiec), AXA Polska, Muzeum Łazienki Królewskie, Mlekpol, Nespresso, Canon, Lyreco, Capgemini, Wolters Kluwer Polska.


Dawid Pacha

Messengerfox.me

Współzałożyciel MessengerFox, a także School of New Media i Czwartkowych Spotkań Social Media. Ponad 10 lat doświadczenia w branży social media. Był odpowiedzialny za strategie marketingowe w obszarze społeczności internetowych m.in. dla takich marek jak Allegro, dr Oetker, Nike, Toyota, Puma, YES, Warka, LOT, Creative, FM Bank, iSpot, Creative, Avene, czy Groupon. Twórca narzędzi SaaS do angażowania społeczności i zwiększania sprzedaży przez Facebooka, z których przeprowadzono kampanie dla ponad pół tysiąca marek.

Prywatnie – kolekcjoner winyli, aktywista antysmogowy, miłośnik piwa kraftowego.


Anna Rodzik

Colgate Palmolive – Integrated Marketing Communications & Media Manager, CEE

Z branżą mediową związana od niemal 15 lat. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała przy tworzeniu strategii komunikacyjnych dla wiodących producentów dóbr FMCG (m.in. Procter & Gamble, Mars, Danone, Reckitt Benckiser, COTY), jak również największych reklamodawców z branży finansowej i usługowej.

Przez blisko 10 lat szefowa zespołu klienckiego, realizującego strategię komunikacyjne dla czołowych reklamodawców, rekrutujących się wśród korporacji międzynarodowych i lokalnego biznesu w MediaCom Warszawa, Zenith/Publicis Media, największych, sieciowych domach mediowych w Polsce. Razem ze swoim zespołem zdobyła nagrody na prestiżowych konkursach branżowych nagradzających najefektywniejsze i najbardziej innowacyjne kampanie reklamowe na polskim rynku – EFFIE i MIXX Awards.

Poza bieżącą obsługą klientów bardzo aktywna nowo biznesowo, co pozwala na ciągły rozwój i daje możliwość sprawdzenia się na bardzo konkurencyjnym rynku agencyjnym. Obecnie w Colgate Palmolive jako Integrated Marketing Communications & Media Manager.

Niemal od początku swojej pracy zawodowej szkoli swoich klientów, przybliżając im tajniki planowania i zakupu kampanii reklamowych, a także przekazując doświadczenie nowym pracownikom firmy. Uczestniczka licznych szkoleń menedżerskich i branżowych.


Artur Roguski

Whysosocial.pl – specjalista SMM

Autor bloga whysosocial.pl poświęconego zagadnieniom marketingu internetowego oraz social media. Autor książki „Zrozumieć social media” wydanej przez wydawnictwo Onepress.

Posiadam 10 lat doświadczenia w pracy w agencjach reklamowych oraz czołowych polskich wydawnictwach mediowych (Onet-RAS, Edipresse). Pracowałem z takimi markami jak IBM, Whirlpool, Cisco, Netsprint, Żubr, Castorama.


Martynian Rozwadowski

MobilEvents.pl – Managing Partner

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz Zarządzania SGH. Od 8 lat zajmuje się dostarczaniem aplikacji dla branży marketingowej, ze szczególnym uwzględnieniem rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości.  Propagator stosowania technologii RFID/NFC w marketingu oraz nieustanny innowator w dziedzinie rozwiązań na styku elektroniki użytkowej i aplikacji komputerowych. Posiada także wieloletnie doświadczenie w pracy jako inżynier komputerowych systemów telewizyjnych w TVN24. Posiadacz czarnego pasa w judo.


Paweł Sala

CEO & co-founder FreshMail

Ekspert ds. email marketingu, trener, manager oraz konsultant. Dyrektor zarządzający firmy FreshMail (freshmail.pl), specjalizującej się w kompleksowej obsłudze działań z zakresu email marketingu, a także dostarczającej prawdopodobnie najbardziej popularne narzędzie do email marketingu w Polsce.

Co miesiąc za jego pomocą tysiące marketerów wysyła ponad miliard wiadomości do swoich subskrybentów.  Za efektywne kampanie email marketingowe wielokrotnie wyróżniany i nagradzany na takich konkursach jak Golden Arrow, WebStar Creative, Kreatura czy Mixx Awards.

Autor książki „Świeże podejście do e-mail marketingu”(pawelsala.pl/ksiazka), a także współautor innych – w tym bestselerowej publikacji wydanej przez PWN – „E-marketing – pakiet startowy”. Szef grupy ds. email marketingu przy IAB Polska, członek Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego oraz członkiem jury konkursach IAB Creative Showcase, Webstar Festival czy Mixx Awards.

Autor podcastu Email [i] Marketing (pawelsala.pl/podcast). Prywatnie maż Pauliny i tata Stefka i Julka


Maria Sidoruk

dr, Katedra Psychologii Ekonomicznej i Biznesu Uniwersytetu SWPS w Warszawie oraz Katedra Psychologii Społecznej UMCS w Lublinie

Psycholog biznesu. Zajmuje się efektem negatywności i asymetrią w kształtowaniu się podobieństwa między obiektami naturalnymi, w tym markami. Bada znaczenie podobieństwa dla kształtowania się oceny poznawczej, afektu i zachowania w stosunku do marki. Poszukuje skutecznych metod budowania pożądanego wizerunku marki w oparciu o teorię podobieństwa cech rozszerzoną o zbiory otwarte.

Autorka książki „Jak sprzedać miasto? Badania psychologiczne w marketingu terytorialnym” (2016) oraz współautorka artykułów naukowych w takich czasopismach, jak: „American Journal of Psychology” czy „Psychologia Społeczna”.

W Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu budowania strategii marketingowych, budowania marki, analizy pozycji przedsiębiorstwa na rynku.

W ramach pracy szkoleniowo-doradczej współpracowała z takimi organizacjami jak: Grupa PSB „Mrówka”, KUL, UMCS, WSEI, MOSiR Lublin, Igepa Polska, Vision Express, Energa, Rohling Suus, ArchiDoc, Grupa Fachowiec, WYG International Polska, E-kancelaria, Grupa Elbest, Grupa Loombard, Fabryka Domów z Drewna „Bartek”, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Combidata Polska, Fundacja Teatroterapia Lubelska, Fosfan SA, Wikana SA i wielu innych mikro, małych i średnich przedsiębiorców z terenu Polski.


Tomasz Szulkowski

Chief Operating Officer w [m]spark

Chief Operating Officer w [m]spark, akceleratorze rozwiązań z obszaru MarTech [technologie w marketingu], który wspomaga wdrażanie innowacji w GroupM, największym holdingu reklamowym w Polsce.

Ekspert w obszarze online marketingu, Szef Grupy Roboczej Mobile Marketing w IAB Polska.

W branży mediowej pracuje od ponad 15 lat. Początkowo związany z brokerem reklamy zewnętrznej [Posterscope], później wydawnictwem prasowym Axel Springer (Forbes) oraz portalem o2.pl. Kolejny etap to mobile advertising – doświadczenie zdobywał współtworząc przez 4 lata agencję marketingu mobilnego MoBehave. Od maja 2016 roku w strukturach globalnej agencji Havas Media Group jako Head of Mobext, gdzie realizował kampanie mobile dla m.in.: Accor, BRW, Hyundai, Kia, LOT, Michelin, nc+, PKO BP, RedBull. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, ukończył Zarządzanie i Marketing i studia podyplomowe z obszaru Zarządzania Sprzedażą.

Autor licznych publikacji dot mobile w czołowych serwisach dotyczących mediów cyfrowych,. Prelegent na konferencjach branżowych, m.in. Forum IAB, Mobile Trends, Kongres Mobilny, Mobile Banking.

Prywatnie pasjonat nowych technologii i sportów z małą dawką adrenaliny.


Jerzy Surma

dr hab. inż. prof. SGH, Zakład Technologii Informatycznych Instytut Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH

Jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz ukończył m.in. Executive Program na MIT Sloan School of Management. W ostatnich latach pracował jako visiting scholar w Harvard Business School oraz jako profesor na University of Massachusetts Lowell. Był dyrektorem ds. Konsultingu Biznesowego w IMG Information Management Polska. Naukowo zajmuje się analizami oraz eksploracją danych m.in. w zakresie Social Media, Business Intelligence oraz Cyber  Threat Intelligence.


Mikołaj Winkiel

Brand24- Chief Evangelist

Profesjonalnie i hobbystycznie zajmuje się marketingiem, Internetem i mediami społecznościowymi, starając połączyć te tematy w jedność. Kilka lat w różnej wielkości agencjach marketingowych nauczyło go holistycznego podejścia do marketingu. Od 2011 roku w Brand24 zajmuje się obsługą kluczowych klientów, marketingiem i „ewangelizacją” branży reklamowej.Jacek Wójcik

dr, Zakład e-Biznesu Instytut Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH

Człowiek orkiestra z konieczności i z wyboru. Interesuje się tym, co wynika z połączenia człowieka (psychologia) z ICT. Kiedyś technik elektronik, potem doktorat z zastosowania sztucznej inteligencji w nauczania ekonomistów (obroniony w 1994), internauta od 1995 roku. Od początku zafascynowany Internetem i propagujący jego marketingowe oraz biznesowe zastosowanie w SGH – pierwsza praca magisterska pod moją opieką pt. Zastosowanie sieci Internet w działalności marketingowej firm obroniona już w roku 1998.

Działalność dydaktyczna w SGH, a także na Uniwersytecie SWPS, Koźmińskim (wykłady, zajęcia na podyplomowych). Również liczne szkolenia dla firm. Współtwórca kierunku magisterskiego e-Biznes w SGH (wraz z prof. I.Hejduk i dr T.Doligalskim).

Twórca Gazety SGH, a także jednego z pierwszych w Polsce ośrodków typu biuro karier – Ośrodek Promocji Absolwentów SGH (1993).

Zawsze równolegle pracował (i pracuje) w biznesie, najpierw cudzym (m.in. kilka lat w banku na pełnym etacie, w firmie IT w roli brand manedżera), teraz swoim. Zna ból wydawania własnych (!) pieniędzy na promocję, ale też zna siłę promocji. Z połączenia tych różnych doświadczeń powstały Studia Podyplomowe Komunikacja Marketingowa w Internecie.

Prywatnie hodowca złotych rybek z nieustającą nadzieją, że któraś spełni jego trzy życzenia.

© 2018| Jacek Wójcik

Zakład e-Biznesu Instytut Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH