Organizacja studiów

Studia trwają dwa semestry i liczą 160 h dydaktycznych, które są realizowane w 10 zjazdach. Zjazdy staramy się dzielić między semestrami mniej więcej po równo, co przy 10 zjazdach oznacza 5 w semestrze zimowym, czyli do lutego włącznie.

Terminy zjazdów w semestrze jesiennym:

  • 24 października – 25 października 2020
  • 21 listopada – 22 listopada 2020
  • 5 grudnia – 6 grudnia 2020
  • 16 stycznia – 17 stycznia 2021
  • 6 lutego – 7 lutego 2021

Jesienią mamy edukację zdalną. Więcej o niej we wpisie – czytaj.

Uwaga – organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany terminów zjazdów.

Terminy zjazdów w semestrze wiosennym będą znane w styczniu 2021.

Plan kampusu SGH >>> zobacz.

Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele. Soboty 9.00 -17.00, niedziele 9.00 – 15.15. W soboty jest 9 godzin x 45 minut, między nimi 10 minutowe przerwy. W niedzielę 7 x 45 minut plus 10 minutowe przerwy. W praktyce to jest tak, że ponieważ prawie każdy temat jest robiony w blokach po 4 i więcej godzin, to słuchacze razem z prowadzącym układają sobie harmonogram pracy. Przeważnie przerwy są rzadziej, za to dłuższe ok. 20 minut.

W czasie zajęć nie przewidujemy przerwy obiadowej. Doświadczenia z innych studiów uczą, że studenci wolą krótsze przerwy w ramach których korzystają z różnorodnego wsparcia bufetowego. Zajęcia odbywać się będą w kampusie SGH w budynkach A, C lub G. W każdym budynku są miejsca, gdzie można zamówić coś do jedzenia, a także kupić gorące i zimne napoje.

Najważniejsze! Od ostatniego zjazdu rozpoczyna się „bieg” trzech miesięcy na napisanie i złożenie pracy (projektu) końcowej. Jeśli więc studia kończą się w czerwcu, to złożenie pracy powinno nastąpić do końca września. Ponieważ jednak mało kto pisze prace wcześniej, niż przed ostatnim dzwonkiem, więc obrony z reguły wypadają po ok. 4 miesiącach od ostatniego zjazdu. Po obronie potrzeba jeszcze ok. 2 tygodni na wystawienie dyplomu i potem pozostaje już jedynie go odebrać.

Nie złożenie pracy w terminie skutkuje niestety pewnymi dolegliwościami. Można sobie ten termin złożenia pracy końcowej przedłużyć o kolejne 6 miesięcy, ale jest to związane z dodatkową opłatą (ostatnio wynosiła ona 500 zł – jest opłata identyczna dla wszystkich studiów wyznaczona przez rektora SGH). Miejmy nadzieję, że nie będzie to popularne rozwiązanie. Czasami jednak jest ono niezbędne, jeśli nawał prac zawodowych nie pozwala zająć się pracą dyplomową.

© 2018| Jacek Wójcik

Zakład e-Biznesu Instytut Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH